Türk futboluna sayısız futbolcu yetiştiren İskenderunspor‘umuz, yıllar sonra Şaban Hakan Bolat başkanlığında çıktığı yolda, küllerinden yeniden doğarak yeniden 2.Lig‘e çıkmıştı. İskenderun‘da kurulduğumuz 1967 yılında da dahil, süregelen birçok engellemelere rağmen küllerimizden yeniden doğduğumuz bu günlerde de takımımız var olmaya devam etti.
Nitekim TFF 2.Lig Play-Off 3.Tur‘unda elenen takımımız, yıllar sonra yeniden mücadele etmeye çok yaklaştığı Spor Toto 1.Lig‘in kapısından döndü. Maçın ardından Şanlı İskenderunspor‘umuzun Başkanı Şaban Hakan Bolat istifa ettiğini sosyal medya hesaplarından ve takımımızın resmi sosyal medya hesaplarından duyurdu.
Başkanımız şunları paylaştı;
“Stadı olmadan, Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Belediyesi’nden hiç destek almadan, kendi çabalarımla bu takımı buraya getirip, çocukluk aşkım İskenderunspor’u marka yapmak adına elimden gelen her şeyi yaptım. Ama bu sevda buraya kadar..
Çok yoruldum, çok üzüldüm, çok kırıldım. Benim için kutsal bir görev olan başkanlığı bırakıyorum. Başkanlığım süresince istemeyerek kimseyi kırdıysam hakkınızı helâl edin. İskenderunspor’u kim yönetmeye talip ise biz her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.
İskenderunspor, İskenderun şehrindeki futbolcu olacak kardeşlerimizin bir umududur, bu markaya sahip çıkın. Sağlıcakla kalın, hakkınızı helâl edin.
Şaban Hakan Bolat / Bir turuncu-mavili sevdalısı”
Ve fakat Ak Parti Hatay Milletvekilimiz ve İskenderunspor‘umuzun Onursal Başkanı Abdulkadir Özel, Başkanımız Şaban Hakan Bolat ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve takımımızın başında kalmaya devam edeceğini iletti.
Milletvekilimizin yaptığı açıklama ise şu şekilde;
“Taraftarımızın sesini duyurdum.
Birlikteyiz, beraberiz, beraber yürüyeceğiz! Kimse endişe etmesin, bu yürüyüş Hakan Başkan ile devam edecek..
İskenderunspor’umuzun her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Uzun bir aradan sonra yeşeren umutları boşa çıkarmayacak, şehrimizin yakaladığı heyecanı bitirmeyeceğiz.
Kulübümüzün sadece başarılarından dolayı değil, asıl varlığından dolayı hep yanındayız!
İskenderun varsa büyük taraftarı varsa İskenderunspor da var olmaya devam edecek!”
Bu vesile ile tekrardan dile getirmek isteriz ki,
Şanlı İskenderunspor‘umuzun büyük Başkanı Şaban Hakan Bolat‘ın her zaman ve her yerde yanında olacağız.
Yaşa Var Ol Şanlı İskenderunspor’umuz.