Şanlı İskenderunspor‘umuz, 6 Şubat tarihinde yaşanan asrın felâketinin ardından ligden çekilmeyerek efsane İskenderunspor‘un varoluş mücadelesini bir kez daha gösterdi. Bu serüvende güzel şehrimiz İskenderun‘unda zaten yıkılan 5 Temmuz Stadyumu‘muzun üzerine deprem de yaşanınca maçları İstanbul‘da oynamasına karar verildi.
Felâket sonrasında İstanbul‘da bizlere kapılarını sonuna kadar açan Türkiye Futbol Federasyonu‘na, Spor Toto Süper Lig‘e yükselen Pendikspor Futbol A.Ş. ve Spor Toto 1.Lig ekiplerinden Eyüpspor‘a Şanlı İskenderunspor tarafından teşekkür edildi.
Kulübümüzden yapılan açıklama şu şekilde;
“6 Şubat tarihinde yaşadığımız asrın felâketinden sonra İskenderunspor Kulübü olarak adete varoluş mücadelesi verdik. Hem şehrimiz için hem de bu şehrin çocuklarının hayâllerini gerçekleştirmek adına “Bu Şehin İçin Pes Etmeyeceğiz” dedi ve nitekim yaşadığımız tüm maddi ve manevi zoruklara rağmen lige devam etme kararı aldık.
Bu noktada bizlere stadyumlarınn kapılarını açana ve maçlarımızı oynamamızı sağlayan Pendikspor camiasına ve Eyüpspor camiasona şahsım, şehrim ve takımım adına can-ı gönülden teşekkür ederim. Aynı zamanda takımımızın, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde konaklamasına imkan sağlayan Türkiye Futbol Federasyonu’na, Sayın Mehmet Büyükekşi’ye ve tüm yetkililere teşekkürlerimi iletiyorum.
Takımımız İstanbul serüvenini noktaladı.
Şimdi tüm konsantrasyonumuz, 11 Haziran Pazar günü deplasmanda Bucaspor 1928 ile oynayacağımız Play-Off Yarı Final rövanş müsabakasında..
Yaşadığımız asrın felâketinden sonra bile umutlarını asla kaybetmeyen #depremin çocukları olarak yine umudumuz en üst düzeyde..
İnancımız tam. Takımımıza güveniyoruz.
İnşaÂllah duâ ve desteklerinizle istediğimiz sonucu alarak Final’e uzanmak istiyoruz. Biz bir ve beraber olunca başaramayacağımız hiçbir şey yok.”
Şaban Hakan Bolat
İskenderunspor A.Ş. Başkanı